OLEJE I SMARY DO SAMOCHODÓW OSOBOWYCH I DOSTAWCZYCH

Opakowanie
Przeznaczenie
Dodatkowa informacja
Lepkość SAE
Norma ACEA
Norma API
Specyfikacje
Dopuszczenia i rekomendacje
Norma ILSAC
Klasa konsystencji smaru NLGI
Klasyfikacja smaru wg. DIN 51 502
Klasyfikacja smaru wg. ISO 6743-9
Środek zagęszczający - zgęszczacz

OLEJE I SMARY DO SAMOCHODÓW OSOBOWYCH I DOSTAWCZYCH

Właściwe zastosowanie olejów i smarów jest kluczowe dla utrzymania samochodu w dobrym stanie technicznym. Dlatego należy zwrócić uwagę na kilka rodzajów produktów, które mają wpływ na wydajność i żywotność pojazdu.

Oleje silnikowe

Oleje silnikowe to jeden z najważniejszych rodzajów olejów, których używamy w samochodach. Odpowiednio dobrany olej chroni silnik przed nadmiernym zużyciem i zapewnia odpowiednie smarowanie. Ważne jest, aby wybrać olej, który spełnia normy i standardy dla danego modelu samochodu oraz do warunków klimatycznych, w jakich poruszamy się. Oleje silnikowe FUCHS TITAN to synonim jakości oraz idealnego dopasowania parametrów produktów do wymagań norm i specyfikacji większości producentów samochodów

Oleje przekładniowe do skrzyń biegów

Oleje przekładniowe, zarówno do skrzyń manualnych, jak i automatycznych, również odgrywają ważną rolę. Odpowiedni olej poprawia zmienność biegów, zmniejsza hałas i drgania oraz wpływa na żywotność przekładni. Wybór oleju przekładniowego powinien być dostosowany do konkretnego modelu skrzyni biegów i zaleceń producenta samochodu. Oleje przekładniowe FUCHS zapewniają idealne zgranie właściwości i parametrów z wymaganiami przekładni zarówno manualnych, automatycznych, bezstopniowych CVT, a także wielu rodzajów skrzyń dwusprzęgłowych DSG. Oleje przekładniowe FUCHS to również wybór środków smarnych do mostów i skrzynek rozdzielczych.

Płyny do chłodnic

Płyny do chłodnic są niezbędne dla prawidłowego działania układu chłodzenia samochodu. Właściwe płyny do chłodnic zapobiegają korozji, obniżają temperaturę i chronią przed zamarznięciem. Wybór odpowiedniego płynu powinien być uzależniony od wymagań producenta pojazdu oraz temperatur, w jakich samochód będzie eksploatowany. Płyny do chłodnic FUCHS MAINTAIN FRICOFIN spełniają rygorystyczne normy wielu producentów samochodów i w wielu aplikacjach mogą pełnić rolę 100% zamiennika produktów OEM.

Płyny do wspomagania

Płyny do wspomagania kierownicy są również istotnym elementem dobrej kondycji pojazdu. Płyny te zapobiegają zużyciu i korozji w układzie kierowniczym. Ważne jest, aby wybierać odpowiednie płyny do wspomagania kierownicy, które spełniają zalecenia producenta samochodu. Stosując płyny do wspomagania FUCHS TITAN (dawniej PENTOSIN), w wielu przypadkach wlewasz do układu produkt, który był zastosowany w Twoim samochodzie w fabryce.