Opakowanie
Przeznaczenie
Dodatkowa informacja

SILKOLENE PREPARATY DO FILTRÓW MOTOCYKLOWYCH

PŁYNY DO CHŁODNIC MOTOCYKLOWYCH

Chłodzenie silnika to jedna z kluczowych kwestii, na które należy zwrócić uwagę, gdy mowa o motocyklach. Jednym z istotnych elementów tego układu jest właściwy płyn chłodniczy, który odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu odpowiedniej temperatury pracy silnika. Bez niego, silnik mógłby przegrzać się i nieprawidłowo funkcjonować, co w efekcie prowadziłoby do poważnych uszkodzeń. 

Wiele motocykli na rynku jest wyposażonych w silniki chłodzone powietrzem. To tradycyjne rozwiązanie stosowane od lat. Silniki chłodzone powietrzem mają swoje charakterystyczne cechy, m.in. prostotę konstrukcji i brak złożonego układu chłodzenia. W przypadku tych jednostek nie stosuje się tradycyjnych płynów chłodniczych do motocykli, ponieważ nie wymagają one specjalistycznego chłodzenia cieczą.

Znaczna część konstrukcji motocykli jest wyposażona w silniki chłodzone płynem. W takim przypadku zastosowany musi być odpowiedni płyn do chłodnic motocyklowych , który zapewni prawidłowe funkcjonowanie układu chłodzenia. Płyn chłodniczy w motocyklu pełni kilka istotnych funkcji. Przede wszystkim odpowiada za odprowadzanie ciepła z silnika. W trakcie pracy jednostka napędowa generuje ogromne ilości ciepła, które musi zostać usunięte, aby uniknąć przegrzewania silnika. Płyn chłodniczy absorbuje to ciepło i przenosi je do chłodnicy, gdzie zostaje rozpraszane na zewnątrz.

Kolejną ważną funkcją płynu chłodniczego jest ochrona przed korozją. W układzie chłodzenia motocykla znajdują się różne elementy, takie jak blok silnika, rurki, pompa wodna czy termostat, które są narażone na działanie korodujących czynników. Płyn chłodniczy w motocyklu zawiera dodatki antykorozyjne, które zapobiegają powstawaniu korozji i utrzymaniu odpowiedniego stanu technicznego tych elementów.

Płyn do chłodnic motocyklowych pełni również rolę środka smarnego dla pompy wodnej. Pompa wodna jest niezbędna do cyrkulacji płynu chłodniczego przez układ chłodzenia. Płyn chroni pompę przed nadmiernym zużyciem

Warto pamiętać, że płyn chłodniczy w motocyklu powinien być regularnie kontrolowany i wymieniany zgodnie z zaleceniami producenta. Wielu producentów motocykli rekomenduje określone rodzaje płynów chłodniczych, które spełniają określone normy i wymagania techniczne. Wybór odpowiedniego płynu chłodniczego jest ważny, ponieważ nieodpowiedni produkt może negatywnie wpływać na działanie układu chłodzenia i skutkować uszkodzeniem silnika.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz wysokiej jakości, specjalistyczne płyny do chłodnic motocyklowych marki SILKOLENE

Warto pamiętać, że płyn chłodniczy w motocyklu, powinien być regularnie kontrolowany i wymieniany zgodnie z zaleceniami producenta. Wielu producentów motocykli rekomenduje określone rodzaje płynów chłodniczych, które spełniają określone normy i wymagania techniczne. Wybór odpowiedniego płynu chłodniczego jest ważny, ponieważ nieodpowiedni produkt może negatywnie wpływać na działanie układu chłodzenia i skutkować uszkodzeniem silnika.


Filtry produktów
Opakowanie
Przeznaczenie
Dodatkowa informacja