Oleje silnikowe do motocykli czterosuwowych (4T)

Opakowanie
Przeznaczenie
Lepkość SAE
Norma API
Specyfikacje
Dopuszczenia i rekomendacje

 
Oleje silnikowe do motocykli czterosuwowych

Oleje motocyklowe do silników czterosuwowych (4T)

Kategoria Oleje silnikowe do motocykli czterosuwowych w naszym sklepie dedykowana jest szerokiej gamie motocykli wyposażonych w silniki czterosuwowe, od miejskich skuterów po zaawansowane technicznie motocykle sportowe i turystyczne.

Oleje silnikowe SILKOLENE do silników czterosuwowych są specjalnie formułowane, aby spełniać szczególne wymagania silników tego typu, które potrzebują nie tylko doskonałego smarowania, ale także ochrony przed zużyciem, korozją i osadami.

W tej kategorii kluczowe znaczenie mają normy takie jak API (American Petroleum Institute) i JASO (Japanese Automotive Standards Organization), które określają standardy jakości i wydajności olejów silnikowych:

  • Norma API dla olejów silnikowych do motocykli czterosuwowych obejmuje oznaczenia takie jak API SL, SM, SN, co wskazuje na poziom ochrony przed zużyciem, czystości silnika i kompatybilność z systemami redukcji emisji. Oleje spełniające najnowsze specyfikacje API oferują najwyższą ochronę i są zalecane dla nowoczesnych silników.

  • Norma JASO została opracowana specjalnie z myślą o motocyklach i obejmuje specyfikacje takie jak JASO MA i JASO MA2, które odnoszą się do zdolności olejów do zapewnienia odpowiedniego sprzęgła mokrego. Oleje z tymi certyfikatami JASO są zalecane dla motocykli z jednym układem olejowym dla silnika, skrzyni biegów i sprzęgła, zapewniając optymalną pracę sprzęgła i ochronę przekładni.

Dodatkowo, lepkość SAE oleju jest kluczowym parametrem, który należy uwzględnić przy wyborze odpowiedniego produktu. Lepkość, taka jak SAE 10W40, SAE 5W40 czy SAE 15W-50, informuje o zachowaniu oleju w różnych temperaturach pracy i wpływa na łatwość rozruchu w niskich temperaturach oraz na stabilność filmu olejowego w wysokich temperaturach.

Oleje silnikowe do motocykli czterosuwowych (4T) SILKOLENE dostępne w naszym sklepie, są wyborem dla tych, którzy oczekują najwyższej jakości ochrony i wydajności swojego motocykla. Niezależnie od stylu jazdy i warunków eksploatacji, odpowiednio dobrany olej zapewni długotrwałą ochronę silnika, optymalną pracę sprzęgła i maksymalną przyjemność z jazdy.

Ważne jest, aby zawsze sprawdzić zalecenia producenta motocykla i wybrać olej, który spełnia wszystkie wymagane specyfikacje oraz lepkość odpowiednią dla danego modelu, a także do warunków użytkowania. Dobierając olej do swojego motocykla zawsze możesz skorzystać z naszej poomocy lub WYSZUKIWARKI OLEJÓW.


W magazynie
11394  9900 
2 ltr (49.50 zł za ltr)
+
W magazynie
17091  14100 
3 ltr (47.00 zł za ltr)
+
Brak w magazynie
14997 
4 ltr (37.49 zł za ltr)
W magazynie
16297 
4 ltr (40.74 zł za ltr)
+
Pokaż kolejne 32 produkty
Info - oleje do silników czterosuwowych
Filtry produktów
Opakowanie
    zobacz więcej (10)
Przeznaczenie
Lepkość SAE
Norma API
Specyfikacje
Dopuszczenia i rekomendacje