Norma Renault RN17FE

Oleje silnikowe ze specyfikacją RENAULT RN17 FE

Sepcyfikacja RENAULT RN17 FE została wprowadzona przez Renault w 2018 roku dla olejów midSAPS z lepkością SAE 0W20. Norma ta jest dedykowana dla silników zarówno benzynowych jak wysokoprężnych (szczególnie do konstrukcji K9K 1,5 Diesel Blue DCI) i może być stosowana w silnikach wyposażonych w nowoczesne systemy oczyszcania spalin (DPF, SCR, GPF). Olej jest odpowiedni dla normy EURO 6d-Temp i specyfikacji ACEA C5.

Norma RN 17 FE nie jest kompatybilna wstecz i nie może być stosowana w przypadku, gdy wymagane są normy RENAULT RN17,  RENAULT RN0700, RENAULT RN0710 i RENAULT RN0720. Norma rozszerza uproszczone specyfikacje RENAULT. RN17FE może być też stosowana w samochodach DACIA i SAMSUNG.

Norma RENAULT RN17 FE pozwala na maksymalną wydajność oleju oraz idealną ochrone silnika nawet w najcięższych warunkach eksploatacji. Zapewnia doskonały rozruch w niskich temperaturach otoczenia oraz zmniejsza zużycia paliwa (m.in. dzięki niskiej lepkości), co wpływa na mniejszą emisję CO2.

Do certyfikacji normy RENAULT RN17 FE oprócz stanadardowych testów dla olejów spełniających ACEA C5, oleje te są sprawdzane w teście LLR (LongLife Renault). Oleje RN17 FE powinny zapewniać niskie zużycie oleju oraz jego odporność na utlenianie, co powinno pozwalać na wydłużone okresy pomiędzy wymianami oleju.

Norma RENAULT RN17 FE nie jest tą samą normą co  RENAULT RN17, która wymaga lepkości SAE 5W30. Nie należy jej też stosować w silnikach RS i ALPINE, do których zalecana jest specyfikacja RENAULT RN17 RSA.


Brak produktów w tej sekcji

Oleje ze specyfikacjami RENAULT - dostępne w naszym sklepie: