Przeznaczenie
Rodzaj oleju

 
Oleje silnikowe do motocykli z lepkością 20W50

Oleje silnikowe do motocykli z lepkością SAE 20W50

Kategoria z olejami silnikowymi SAE 20W50 dedykowana jest motocyklistom, którzy poszukują olejów do silników czterosuwowych, zapewniających niezawodną ochronę i wydajność jednostki napędowej, szczególnie w ekstremalnych warunkach temperaturowych. Lepkość SAE 20W50 zapewnia doskonałą ochronę silnika w wysokich temperaturach, co jest kluczowe, szczególnie dla motocykli z silnikami widlastymi typu V-Twin, często spotykanymi w modelach cruiser i touring.

Motocyklowe oleje silnikowe 20W-50 charakteryzują się wyższą lepkością na zimno (20W), co zapewnia efektywny rozruch w chłodniejsze dni oraz utrzymanie optymalnej lepkości (50) w warunkach wysokiej temperatury pracy. Jest to szczególnie istotne dla silników V-Twin, które generują więcej ciepła w trakcie jazdy, wymagając szczególnie dobrze dobranej ochrony.

Oleje silnikowe do motocykli 20W50 są zalecane dla szerokiej gamy motocykli, w tym szczególnie dla tych z silnikami V-Twin, gdzie zapewniają maksymalną smarowność i ochronę przed zużyciem, nawet w trudnych warunkach. Wykorzystanie zaawansowanych technologii oraz dodatków uszlachetniających, gwarantuje długotrwałą ochronę silnika, co przekłada się na niezawodność jego pracy. Marki takie jak: Harley-Davidson, Ducati, Yamaha, Honda, i Suzuki, często zalecają oleje o lepkości 20W-50 w swoich instrukcjach obsługi oraz podręcznikach serwisowych, zwłaszcza dla modeli motocykli z silnikami widlastymi.

Wybierając oleje silnikowe SILKOLENE z lepkością SAE 20W50, nasi klienci otrzymują gwarancję, że silnik motocykla będzie chroniony przed zużyciem i korozją, a także będzie pracował czysto oraz efektywnie. Oleje te są formułowane z myślą o zapewnieniu optymalnej smarowności, niezależnie od warunków eksploatacji, a szczególnie pracy przy wysokich obciążeniach i temperaturach.

Przy wyborze oleju zawsze warto konsultować zalecenia producenta motocykla, aby upewnić się, że wybrany produkt spełnia wszystkie wymagane specyfikacje i jest odpowiedni dla danego modelu motocykla. Dobierając olej do swojego motocykla, zawsze możesz skorzystać z naszej pomocy lub WYSZUKIWARKI OLEJÓW.


Parametry charakterystyczne dla lepkości SAE 20W50

  • Minimalna temperatura pompowalności [°C]: -20
  • Minimalna temperatura lepkości przy niskiej temperaturze Cranking [cP] tzw. lepkość przy rozruchu: -15
  • Lepkość kinematyczna przy 100°C [cSt]: 16,3 - 12,5
  • Lepkość HTHS przy 150°C [cP]: ≥ 3,7
  • Maksymalna lepkość dynamiczna przy -20°C [cP]: 7000

Informacje o SAE 20W50
Filtry produktów
Przeznaczenie
Rodzaj oleju