Technologia XTL, opracowana przez inżynierów koncernu FUCHS to nowoczesność, innowacja i korzyści w stosowaniu olejów silnikowych. Oleje, w których zastosowano technologię XTL™ charakteryzują się wysokim wskaźnikiem lepkości i dużą stabilnością, która zapewnia szybszą cyrkulację oleju w układzie, a także mniejsze zużycie paliwa.

Nowoczesne oleje silnikowe przeznaczone do samochodów osobowych, które spełniają wymagania producentów pojazdów muszą spełniać wysokie parametry techniczne. Jednak poprzeczka stawiane olejom silnikowych cały czas zostaje podnoszona, czego przykładem jest tzw. downsizing silników i systemy START-STOP. Obciążenie oleju silnikowego zwiększa się znacznie w całym okresie eksploatacji pomiędzy wymianami. Aby olej właściwie spełniał swoje zadanie ważne jest, aby możliwie najszybciej cyrkulował w układzie smarowania i dzięki temu zapewniał smarowanie każdej części silnika, wszędzie tam gdzie jest to konieczne.

Technologia XTL™ została dokładnie sprawdzona i przetestowana, również w ekstremalnych warunkach temperaturowych. Dla sprawdzenia i potwierdzenia unikalnych właściwości oleju, szczególnie podczas rozruchu silnika, przeprowadzono serię testów silnikowych w specjalnej komorze, w której temperatura zutrzymywano temperaturę -27oC. W czasie prób porównano konwencjonalny olej silnikowy o klasie lepkości SAE 5W-30 z olejem o tej samej klasie lepkości, wyprodukowanym w technologii XTL™.Wyniki niezaprzeczalnie potwierdziły wyższość technologii XTL™ nad konwencjonalnymi olejami silnikowymi.

W czasie opracowań formulacji technologii XTL™ i przed jej wdrożeniem do produkcji przeprowadzono wiele testów i badań laboratoryjnych. Testy porównawcze wykazały, iż oleje oparte na technologii XTL™ zapewniały znacznie szybszy i łatwiejszy rozruch silnika. Badanie części silnika wykazały nieporównywalnie mniejsze zużycie niż przy zastosowaniu olejów konwencjionalnych. Niewątpliwą zaletą technologii XTL™ jest fakt redukcji zużywanego paliwa oraz niewspółmiernie mniejsze zuzycie oleju.

Korzyści, które otrzymasz stosując oleje XTL™
  • Łatwiejszy rozruch silnika w każdych warunkach.
  • Do 55% szybszy obieg oleju w magistrali olejowej oraz o 35% szybszy rozruch silnika.
  • Oszczędność na zuzyciu paliwa, nawet do 1,7%.
  • Mniejsze zużycie oleju, nawet do 18%
  • Doskonała odpornośc na starzenie co pozwala na przyrost lepkości oleju nawet do 38%. Pozwala to na świetną ochronę w całym okresie eksploatacji pomiedzy wymianami