FUCHS RENOLIN HD 30 - olej do sprężarek tłokowych

Brand : RENOLIN
19.97 
5907439960897
Dostępny
+
Przechowaj Porównaj
  • Zapytaj o produkt
  • Koszt dostawy

Opis produktu

OLEJ DO SPRĘŻAREK TŁOKOWYCH -  RENOLIN HD30 - 1 litr

FUCHS RENOLIN HD 30 to mineralny, uniwersalny olej typu HD do smarowania sprężarek tłokowych. Odpowiada wymaganiom stawianym olejom sprężarkowym klasy VCL i zalecany jest do sprężarek powietrza, których temperatura sprężania wynosi do 180oC.

Sprężarki powietrza to urządzenia, które dostarczając powietrze powinny bezawaryjnie pracować przez wiele lat. Najczęstszym powodem skrócenia ich żywotności jest stosowanie olejów, które nie nadają się do smarowania sprężarek. Niewłaściwe oleje najczęściej powodują nagary oraz nadmierne zużycie ścierne. Zjawiskom takim przeciwdziałają oleje typu HD.

Olej sprężarkowy RENOLIN HD30 to produkt z gamy olejów sprężarkowych produkowanych przez koncern FUCHS, który spełnia wymagania norm dla olejów sprężarkowych klasy HD i VCL. Posiada wysoką zdolność przenoszenia obciążeń oraz doskonałe właściwości detergujące i dyspergujące. Idealnie dobrane dodatki przeciwzużyciowe zabezpieczają elementy sprężarki, które w wysokich temperaturach mogą w czasie tarcia stykać się na zasadzie metal-metal, co powoduje drastyczne zużycie takich powierzchni.

W przeciwieństwie do olejów, których nie powinno się stosować w sprężarkach powietrza, FUCHS RENOLIN HD 30, eliminuje powstawanie osadów i nagarów na zaworach i pierścieniach tłokowych oraz utrzymuje chłodnice oleju w należytej czystości. Dodatki antyoksydacyjne idealnie chronią elementy spężarki przed utlenianiem powierzchniowym, co daje olejowi FUCHS RENOLIN HD30 wysoką odporność na starzenie.

Korzystna charakterystyka lepkości w stosunku do temperatury pozwala uzyskać zawsze optymalny film smarny w wysokich temperaturach pracy i maksymalne rozprowadzenie oleju w czasie rozruchu w niskich temperaturach otoczenia. Właściwości fizyko-chemiczne oleju RENOLIN HD30 charkateryzują sie również niską skłonnością do koksowania co minimalizuje ryzyko zapłonów. Zastosowana baza olejowa charaktryzuje się niskimi stratami na odparowanie i brakiem skłonności do zagęszczania.

Jeśli korzystasz z kompresora ze sprężarką tłokową, to olej FUCHS RENOLIN HD jest idealnym produktem do Twojego urzadzenia.

 

Jeśli nie wiesz jaki dobrać olej do Twojego samochodu, skontaktuj się z nami, dobierzemy najlepszy olej do Twojego auta - zapytaj o olej  lub online pomoże Ci w tym wyszukiwarka olejów. 

Cechy

Informacje techniczne

Przeznaczenie:
  • Olej do sprężarek
Opakowanie :
1 litr

Parametry

Lepkość kinematyczna w 40°C [mm²/s]:
100
Lepkość kinematyczna w 100°C [mm²/s]:
11,5
Wskaźnik lepkości:
97
Temperatura utraty płynności [°C]:
-24
Zawartość wody [ppm]:
<0,1

Kod kreskowy EAN

EAN:
5907439960897

Opinie

Postów nie znaleziono

Napisz opinię
oleje FUCHS - ceny brutto

WARTE UWAGI