FUCHS TITAN CFE MC 10W40 - 1 litr

Brand : TITAN
26.97 
5907439960101
Dostępny
+
Wysyłka do 24 h.
Przechowaj Porównaj
  • Zapytaj o produkt
  • Koszt dostawy

Opis produktu

OLEJ SILNIKOWY FUCHS TITAN SYN MC CFE 10W40 - 1 litr

TITAN SYN MC CFE 10W40 to półsyntetyczny, wysokiej jakości olej silnikowy oparty na nowatorskiej bazie MC i starannie dobranym pakiecie dodatków min. dwusiarczku molibdenu MoSi grafitu.

Olej z molibdenem FUCHS Titan CFE 10W40 zalecany jest zarówno do samochodów osobowych jak i do pojazdów ciężarowych, a także do autobusów i maszyn przemysłowych z silnikami zasilanymi benzyną i olejem napędowym. Dzięki swoim specyficznym właściwościom pozwala na ograniczenie zużycia paliwa w niektórych przypadkach nawet do 3% (!). Dodatki molibdenu w formie MoS2 i grafitu poprawiają znacznie właściwości smarne w węzłach tarcia i tworzą trwałą warstwę ochronną na elementach ciernych we wszystkich węzłach tarcia. Warstwa ta poza doskonałymi właściowściami zmniejszającymi opory tarcia pozwala w ekstermalnych warunkach np. awarii układu smarowania w silniku, nie dopuścić do zatarcia silnika nawet gdy w silniku zabraknie oleju. Warstwa ta pozwala również na maksymalne zabezpieczenie elementów silnika w czasie rozruchu oraz w czasie maksymalnych obciążeń w czasie jego pracy.

Dodatkowe korzyści ze stosowania oleju silnikowego z dwusiarczkiem molibdenu - FUCHS CFE SYN MC 10W40 to zabezpieczenie silnika przed korozją, powstawaniem szlamów i laków, a także zabezpieczenie komory spalania przed osadami na tłokach, końcówkach wtryskiwaczy i świecach. Istotną i bardzo pozytywną cechą oleju TITAN CFE SYNMC 10W-40 są jego właściwości wyciszające pracę silnika.

Technologia mieszania cząstek stałych (molibden i grafit) z olejem, zastosowana przez firmę FUCHS w olejeu TITAN SYN MC CFE 10W40, pozwala na uzyskanie tak małych cząsteczek stałych wspomnianych substancji, aby nie następowało ich odfiltrowanie przez filtry główne i bocznikowe. Warstwa ochronna na elementach silnika tworzy się po przejechaniu 2000 km lub po 25 mtg.

W tym miejscu można zakupić olej w opakowaniu 1 litr. Produkt występuje również w opakowaniach 4, 20, 60 i 205 litrów.

Jeśli nie wiesz jaki dobrać olej do silnika, skontaktuj się z nami, dobierzemy najlepszy olej do Twojego silnika - zapytaj o olej  lub online pomoże Ci w tym wyszukiwarka olejów. 

Cechy

Informacje techniczne

Przeznaczenie:
  • Olej silnikowy
Rodzaj oleju:
Olej półsyntetyczny
Dodatkowe info:
  • Z MOLIBDENEM
Lepkość SAE:
10W40
Norma - ACEA:
  • A3/B3
  • E3
Norma API:
  • CG-4
  • SJ
Opakowanie :
1 litr

Parametry

Temperatura zapłonu [°C]:
220
Lepkość dynamiczna w -20°C [mPas]:
6600
Lepkość kinematyczna w 40°C [mm²/s]:
99,9
Lepkość kinematyczna w 100°C [mm²/s]:
14,2

Kod kreskowy EAN

EAN:
5907439960101

Opinie

dobry olej. jedynie jego kolor może przestraszyć :) szary jakby czarny.
olej jak olej. Biega w mojej Vectrze i nie słychac szkalnek. Po mobilu spora rożnica na plus,tyle ze drożej, ale autko nie łyka juz tak oleju. Zrbiłem już na nim jedną wymianę i zostaje przy nim. Dzieki za szybką wysyłkę
Napisz opinię